Wpisy z tagiem: porzeczki

poniedziałek, 18 lipca 2016

            W tamtym roku pierwszy raz zrobiłam nalewkę z czarnych porzeczek. To jedna z moich ulubionych, oprócz jagodowej z lawendą. Przygotowałam ją bez żadnych dodatków w postaci laski wanilii, cynamonu itp, stwierdziłam, że i tak jest bardzo aromatyczna. Teraz z porzeczek zrobiłam znowu nalewkę tym razem z większej ilości owoców i sok. Taka nalewka jest idealna na umilenie sobie jesiennych i zimowych wieczorów :). Niestety nie udało mi się zrobić jeszcze kilku przepisów z użyciem czarnej porzeczki, może w przyszłym roku zdążę...

 

Nalewka z czarnej porzeczki.

NALEWKA Z CZARNEJ PORZECZKI.

          Składniki:

  • 1 kg czarnych porzeczek
  • 250 - 400 g cukru
  • 500 ml spirytusu
  • 250 ml wody zimnej

          Sposób przyrządzania:

            Porzeczki oczyścić, opłukać i osuszyć. Wsypać do dużego słoja przesypując cukrem. Odstawić na 10 dni w ciepłe miejsce, by puściły sok. Potrząsać codziennie słojem i na chwilę odkręcić nakrętkę, by uleciały gazy. Spirytus zmieszać z wodą i zalać owoce. Zakręcić słój i odstawić w ciemne miejsce na 3 - 4 tygodnie. Po tym czasie nalewkę zlać, przefiltrować i rozlać do butelek. Ponownie odstawić w ciemne i chłodne miejsce na kilka miesięcy. 

Smacznego !!!

 

Nalewka z czarnej porzeczki.

Tagi
Ważna informacja!
Zdjęcia prezentowane na tym blogu są moją własnością. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione.
Moje przepisy znajdziecie tu:

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów

przepisy kulinarne
Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów
myTaste.pl
rondel
Przyprawiony.pl - kolekcjonuj ulubione przepisy
zBLOGowani.pl

FlyB - Kulinaria
KobiecePorady.pl - Portal z poradami dla Kobiet